A început sabotajul la PSD Constanța? Nimeni nu vrea să alerge pentru Horia Constantinescu

Sunt probleme la PSD Constanța, organizația municipală. După ce, timp de luni de zile, liderul Ion Dumitrache a montat membrii de partid să alerge pentru viitorul candidat Costin Răsăuțeanu, odată cu desemnarea lui Horia Constantinescu drept candidat, social democrații nu mai arată interes pentru acțiunile organizației și refuză să mai răspundă la solicitarea liderilor de secții.

Opt lideri de zonă ai PSD Constanța au transmis deja că nu se vor implica pentru a-l sprijini pe Horia Constantinescu, pe care nu-l consideră unul de-ai lor.

În rest, imaginile care ne-au fost transmise pe grupul de whatsapp al PSD Constanța arată o imagine de vacanță, cu o domnișoară, lider zonal, făcând apel la colegi să participe la acțiunile partidului, apel la care, din păcate, nu răspunde nimeni.

spot_img
Dorian I. Hapurnea
Dorian I. Hapurnea
Ziarist, activist civic și antreprenor, Dorian Hapurnea și-a împărțit cariera profesională între activitățile jurnalistice, și diferite proiecte în zona privată. Jurnalist încă de prin anii 2000, a lucrat la cotidianul Replica de Constanţa, la ediția de Dobrogea a cotidianului România Liberă și la trustul de presă Radio Sky - Cuget Liber. După o pauză forțată de câțiva ani, din zona presei, impusă de șmecherii zonei, a revenit din 2013 ca fondator al publicației online Constanța.Ro. Începând din Ianuarie 2019, a dezvoltat un nou proiect în zona presei online devenind fondator al publicației Constanta.INFO. În 2021 a fondat alături de Cristian Hagi și Dragoș Ionescu postul TV online, Tomis TV, unde moderează emisiunea ”Constanța Altfel?”

Abonează-te prin email

Introduceți adresa de email pentru a vă abona la Constanța.info și veți primi notificări prin email atunci când vor fi publicate articole noi.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Related Articles

57,000FaniÎmi place
7,400AbonațiAbonați-vă

CELE MAI CITITE